Дополнительные устройства

Následující zařízení umožňují k jedné telekomunikační zásuvce připojit více počítačů (a to v některých případech i bezdrátově) či více různých služeb viaHome (Internet, televizi, telefon) najednou. 

Bližší informace o ní naleznete v dokumentu OnePort – více služeb na jedné zásuvce v dokumentech ke stažení.

Níže uvedená zařízení byla otestována a jsou kompatibilní se službami viaHome.

Vhodná koncová zařízení je možno výhodně získat od T-Systems při podpisu smlouvy na viaGIA na dobu určitou (blíže viz. zadní strana ceníku) nebo volně zakoupit.

D-Link DIR-100

Širokopásmový ethernetový router (směrovač), vhodný pro funkcionalitu OnePort (více různých služeb na 1 portu).

Při koupi v obchodě (ne od T-Systems) je nutno požadovat, aby zařízení mělo tzv. hardwarovou revizi A1 a firmware verze 1.12. V opačném případě nemusí zařízení správně fungovat.
(firmware není problém případně přehrát, je k stažení zde na webu v dokumentech ke stažení).

D-Link DIR-100

Vysoký výkon
Širokopásmový směrovač DIR-100 využívá předností nejnovějšího návrhu čipové sady, který spojuje velmi vysoký výkon s nízkou cenovou hladinou.

Kvalita služeb (QoS)
DIR-100 podporuje funkci Quality of Service (QoS), která upřednostňuje provoz citlivý na zpoždění, jako jsou internetová telefonie, multimediální přenosy nebo on-line hraní her. To umožňuje zajistit uživatelům plynulý přenos dat bez problémů způsobených vlivem zatížení sítě.

Naprostá bezpečnost sítě
Směrovač DIR-100 podporuje firewallovou funkci kontroly paketů (SPI) na ochranu před internetovými útoky typu DoS. SPI kontroluje obsah záhlaví všech příchozích paketů, než rozhodne, kterým paketům bude dovoleno projít. Kontrola přístupu je zajišťována pomocí filtrování paketů na základě čísla portu a zdrojové/cílové MAC/IP adresy.
Pomocí mapování virtuálního serveru je možné povolit přístup z Internetu jen k určitým službám na lokálním serveru, jako jsou web, FTP nebo hry, což zaručuje, že ostatní části zůstanou chráněny před hackery. V případě potřeby může libovolný z vestavěných LAN portů směrovače fungovat jako DMZ (demilitarizovaný) port. Rodičovská kontrola umožňuje rodičům a správcům sítě odfiltrovat nežádoucí internetové adresy (URL), blokovat domény a povolovat přístup k Internetu podle časového rozvrhu.

Snadná instalace
Spolu s DIR-100 je dodáván interaktivní průvodce instalací D-Link Click’n Connect. Ten umožňuje každému bez předchozích technických znalostí nainstalovat a připojit směrovač k Internetu během pár minut pouhým spuštěním CD produktu. Uživatel je v několika málo krocích proveden přes fyzické připojení (napájení a kabeláže), konfiguraci základních nastavení zařízení a připojení k poskytovateli internetových služeb (ISP).

Technické parametry:

 • Sdílení připojení k Internetu přes kabelový/DSL modem
 • 1 10/100Base-TX port (WAN) pro připojení DSL/kabelového modemu
 • WAN port podporuje PPPoE pro připojení podle potřeby
 • Vestavěný přepínač se 4 10/100Base-TX porty s podporou auto MDI/MDIX
 • Firewallové funkce zahrnující NAT, filtrování MAC/IP/URL, blokování domén a časový rozvrh přístupu
 • VPN pass-through (PPTP, L2TP, IPSec)
 • D-Link Packet Prioritisation Engine pro podporu QoS
 • Dynamický DNS
 • Průvodce D-Link Click’n Connect

Konektory:

 • 1x WAN (vstup), typ RJ-45
 • 4x LAN (výstup), typ RJ-45

D-Link DI-524UP

Širokopásmový ethernetový router (směrovač) s Wi-Fi, vhodný pro funkcionalitu OnePort (více různých služeb na 1 portu)

Při koupi v obchodě (ne od T-Systems) je nutno požadovat, aby zařízení mělo tzv. hardwarovou revizi A3 a firmware verze 1.06. V opačném případě nemusí zařízení správně fungovat.
(firmware není problém případně přehrát, je k stažení zde na webu v dokumentech ke stažení).

D-Link DI-524UPVšestranné „All-in-One“ zařízení DI-524UP je ideální síťové řešení pro malé kanceláře a domácnosti. Multifunkční přístroj poskytuje přepínač se 4 porty, přístupový bod (AP), integrovaný firewall a tiskový server s 1 USB portem. DI-524UP lze bezproblémově integrovat do stávajících bezdrátových sítí a je plně kompatibilní s 802.11b/g.

Vysoký výkon
High-Speed Wireless Speed. DI-524UP router umožňuje maximum wireless signal rychlost up to 54Mbps skrze wireless channels, umožňuje streaming videos a jiné high bandwidth applications jako jsou on-line gaming a video clips operate bez Ethernet cables.

Kvalita služeb (QoS)
DI-524UP podporuje funkci Quality of Service (QoS), která uživatelům umožňuje používat aplikace jako je VoIP, multimedia a on-line games přes Internet.

 • Traffic Prioritization With 4 Priority Queues
 • Multicast Stream

Naprostá bezpečnost sítě
Zařízení podporuje nejnovější bezdrátové bezpečnostní funkce, jako např. WPA a WPA2 (802.11i), stejně jako 802.1x RADIUS autentizaci. Kromě toho podporuje DI-524UP rozšířené bezpečnostní funkce, jako např. NAT (Network Address Translation) s VPN pass-through, filtrování MAC/IP/URL, blokování domén/časový rozvrh. Tím je vaše síť ochráněna před neoprávněnými přístupy zvenčí a zaručuje bezpečné připojení na Internet.

Tiskový server

Integrovaný USB tiskový server umožňuje společné využití jedné tiskárny všemi uživateli v síti. Ušetří vám to náklady a problémy s instalací. Webové uživatelské rozhraní poskytuje jednoduchou a komfortní konfiguraci a správu zařízení.

Technické parametry:

 • Standard IEEE 802.11b/802.11g (OFDM) 2,4GHz
 • Přenos dat až 54 Mb/s
 • 64/128bitové WEP šifrování, WPA, WPA-PSK, 802.1x
 • 1x 10/100Mb/s TP (RJ-45) WAN port pro DSL/kabelový modem
 • 4x 10/100Mb/s TP (RJ-45) port přepínače (Auto MDI/MDI-X)
 • Integrovaný USB 1.1 tiskový server
 • Rozšířené funkce firewallu: NAT (Network Address Translation) s VPN pass-through, filtrování MAC/IP/URL, blokování domén/časový rozvrh
 • Podporuje PPP, PAP/CHAP, DMZ port, DHCP
 • Podporuje PPPoE & PPTP kompatibilní s většinou služeb poskytovatelů DSL připojení

Snadná instalace

Spolu s DI-524UP je dodáván interaktivní průvodce instalací D-Link Click’n Connect. Ten umožňuje každému bez předchozích technických znalostí nainstalovat a připojit směrovač k Internetu během pár minut pouhým spuštěním CD produktu. Uživatel je v několika málo krocích proveden přes fyzické připojení (napájení a kabeláže), konfiguraci základních nastavení zařízení a připojení k poskytovateli internetových služeb (ISP).

Manuál, firmware a další soubory ke stažení naleznete zde

Языки:

Панировочные сухари:

Домой Интернет Дополнительные устройства