Doplňková zařízení

Telekomunikační služby viaHome v lokalitě Zlín jsou připojení pomocí tzv. FTTH technologie. FTHH znamená "Fibre To The Home", čili optika až do domu (či bytu). Jedná se o naprosto nejpokročilejší technologii, která ve světě telekomunikací vůbec existuje, rozvody v jiných našich lokalitách jsou pouze FTTB (tedy optika do technické místnosti, kde se konvertuje na metaliku).

Pro využívání telekomunikačních služeb viaHome u Vás doma je ovšem optický signál třeba překonvertovat na běžný elektrický (vedený přes metalický kabel), protože v současné době ještě většina technologií používá tento. K tomu slouží tzv. domácí brána (router) - zařízení, které signál konvertuje do podoby využitelné běžným počítačem. Současně umožňuje na jednu přípojku připojit i více počítačů (a to i bezdrátově - Wi-Fi) či více různých služeb viaHome (Internet, televizi, telefon) najednou. 

Pro tyto účely T-Systems otestovalo a vybralo následující zařízení:

ZyXEL FSG1100 HN 

Širokopásmový ethernetový router (směrovač) s Wi-Fi a optickým vstupem

FSG 1100 HN od renomované firmy ZyXEL (čti "zajkls") představuje koncové zařízení pro FTTH sítě s vestavěným 100 Mb/s optickým portem. Podporuje Wi-Fi 802.11n technologii pro skvělý výkon a široké pokrytí. S rychlostí 150 Mb/s zařízení poskytuje vysokou přenosovou rychlost dat a multimediální přenosy.

ZyXEL FSG1100 HN

Klíčové vlastnosti

  • P2P optické připojení na bázi IP pro rychlý přístup k internetu
  • QoS optimalizuje aplikace citlivé na časovou prodlevu
  • Technologie 802.11n pro extrémní přenosovou rychlost a pokrytí
  • Ekologické tlačítko pro zapnutí a vypnutí bezdrátové sítě
  • Snadné připojení optického kabelu k vestavěné koncové jednotce.

Integrované internetové služby na optickém připojení ZyXEL FSG1100HN má optické rozhraní WAN 100Base, obsahuje integrovaný čtyřportový switch Ethernet 10/100 Mb/s a navíc podporuje bezdrátovou síť LAN ve standardech 802.11b/g/n (1x1). Zařízení pracuje nejenom jako koncová jednotka optické sítě, ale také jako výkonný router.

Quality of Service (QoS) pro služby triple play a řízení šířky pásma
FSG1100HN podporuje technologii QoS. Poskytovatel může svobodně navrhnout svá pravidla QoS a přiřadit vysokou prioritu kritickým aplikacím jako např. IPTV nebo VoIP. Vhodná aplikace pravidel QoS zvyšuje produktivitu sítě a kvalitu dodávaných služeb.

Technologie 802.11n pro extrémní přenosovou rychlost a pokrytí
FSG1100HU podporuje bezdrátovou technologii 802.11n, která nabízí vysokou přenosovou rychlost a velké pokrytí. S rychlostí až 150 Mb/s zajistí FSG1100HN stabilní a spolehlivé vysokorychlostní připojení pro dodávku multimediálních služeb. Technologie 802.11n eliminuje mrtvé zóny a efektivně rozšiřuje pokrytí ve srovnání se staršími bezdrátovými standardy. FSG1100HU je zpětně kompatibilní se staršími zařízeními Wi-Fi s certifikací IEEE 802.11b/g.

Tlačítko pro vypnutí bezdrátové sítě: snadný způsob, jak šetřit
Bezdrátový vysílač na jednotce FSG1100HU můžete podle potřeby vypnout tlačítkem a tak šetřit přírodu i náklady. Vypnutí bezdrátového vysílače nemá žádný vliv na další funkce routeru, který je dále plně funkční.

Další technické parametry:

Konektory:

  • 1x WAN (vstup), optický
  • 4x LAN (výstup), metalický, typ RJ-45

Rozměry a hmotnost:

  • Hmotnost: 355 g
  • Rozměry: 200 (š) x 140 (D) x 40 (H) mm
  • Barva: bílá

 

Uvedené zařízení je získáte přímo od T-Systems, při podpisu smlouvy na viaGIA na dobu určitou (blíže viz. zadní strana ceníku) do pronájmu již od 1Kč/měs. nebo volně zakoupit. Součástí dodávky je dodání až k Vám do bytu a jeho instalace (obojí bezplatné).

Manuál, firmware a další soubory ke stažení naleznete zde

Drobečková navigace:

Home Internet Doplňková zařízení